Angajam Copywriter - Ref: WCMARSOS1113AS4638 full time
Responsabilitati:
-Transpunerea limbajului de marketing intr-unul "uman", familiar consumatorului final;
-Realizarea textelor de publicitate indiferent de tipul de media in care urmeaza sa fie difuzat mesajul (headline, slogan, body text etc);
-Gestionarea task-urilor aferente executiei planului de marketing existent, prin sustinerea strategiilor de promovare online si offline; Sincronizare Social Media.
-Redactarea de comunicate de presa;
-Redactarea de content pentru materiale de promovare offline si online;
-Redactarea si publicarea de content pe social media;
-Gestionarea task-urilor aferente organizarii evenimentelor de PR;

company:   SC Originals SRL
Persoana de contact:   Anamaria Sitaru
Adresa Email:   anamaria.sitaru@originals.ro
Postat la:   14-11-2013
Valabil pana la:   14-12-2013
Domeniu:   Marketing
Locatie:   Iasi
Tara:
Nivel experienta:   Facultate
Salariu:   400
Data incepere:   2013-12-1
Durata:   Nelimitat
Observatii:   Cerinte:
-Studii superioare: marketing/jurnalism/filologie/psihologie/sociologie/economie etc.
- Experienta profesionala nu e obligatorie, dar ar fi un avantaj
- Pasionat de marketing online, copywriting, social media.
-Creativitate/talent/pasiune pentru scris.
-Abilitatea de a lucra pe cont propriu, de a lua decizii singur.
-Abilitatea de a se exprima excelent in scris si de a-si modifica stilul de exprimare in functie de brief-ul propus.
-Empatie, atentie la detalii, organizare si meticulozitate;
Bonusuri:
Referinta:   WCMARSOS1113AS4638