asistent social - Ref: WCALTCR0116AR4910 full time
Suntem este o companie de plasare de personal cu peste 7 ani experienta in domeniul recrutarii, cu sediul central in UK, care in prezent cauta candidati pentru pozitii cu durata temporara sau nedeterminata. Compania noastra a facilitat angajarea de candidati pe posturi ce nu necesita experienta, dar si pe posturi cu o complexitate crescuta.

Noi cautam profesionisti pasionati si motivati, care sunt interesati de oportunitatile profesionale disponibile in UK.

Angajatul trebuie sa ofere sprijin si sa sustina beneficiarii in toate aspectele vietii cotidiene. Este necesar sa se asigure ca ofera un standard ridicat al ingrijirii fizice, emotionale si sociale.

RESPONSABILITATI
-DOMENIUL ADMINISTRATIV
Sa-si asume nivelul de responsabilitate solicitat de manager / team leader
Sa cunoasca si sa inteleaga intregul proces administrativ
Sa asigure efectuarea inregistrarilor zilnice, a rapoartelor lunare si a planurilor de ingrijire
Sa respecte standardele si reglementarile Comisiei de Asigurare a Calitatii in Ingrijire
-DOMENIUL SERVICIILOR
Sa-si asume rolul de suport pentru categoriile specifice de beneficiari
Sa participe, impreuna cu managerul, la planificarea satisfacerii nevoilor particulare ale beneficiarilor
Sa participe la intalnirile cu familiile pentru a elabora un plan de ingrijire adecvat necesitatilor fiecarui individ
Asista beneficiarii si ii ajuta sa-si atinga obiectivele
Ofera ingrijire pe timpul zilei
Isi asuma un rol educational in raport cu beneficiarii, care pot participa la activitati de suport
Trateaza persoanele aflate in ingrijire cu demnitate si respect
Identifica toate situatiile in care persoana aflata in ingrijire are nevoie de asistenta medicala specializata
Administreaza medicatia prescrisa, cand este necesar
In anumite situatii, preia sarcini domestice
Raporteaza toate incidentele sau accidentele
Pastreaza confidentialitatea
Insoteste sau conduce persoana aflata in ingrijire, in calitate de apropiat
-GENERALE
Sa participe regulat la sesiuni de supervizare
Sa respecte procedurile si politica companiei
Acestea sunt responsabilitati generale, asociate postului, care vor fi particularizate in functie de situatie.
agency:   Crownwell Recruitment
Persoana de contact:   Alexandra Rachisan
Adresa Email:   alexandra@best-network.co.uk
Postat la:   08-01-2016
Valabil pana la:   07-02-2016
Domeniu:   Altele
Locatie:   -- STRAINATATE --
Tara:   Marea Britanie
Nivel experienta:   Experienta < 3 ani
Salariu:   Nespecificat
Data incepere:   --
Durata:   In functie de contract
Observatii:   Foarte bun cunoscator al limbii engleze, vorbit si scris
Foarte bune abilitati interpersonale, empatie, compasiune pentru persoanele vulnerabile
Experienta anterioara intr-un post similar
Permisul de conducere reprezinta un avantaj
Persoana responsabila, constiincioasa si entuziasta
Orientare spre identificarea solutiilor si depasirea obstacolelor
Dorinta de a performa si posibilitatea de asimilare rapida a noilor informatii
Capacitatea de a se integra in echipa, dar si posibilitatea de a lucra independent
Bonusuri:   Pachet salarial atractiv
Training si coaching
Mediu de lucru placut
Reale posibilitati de promovare in cadrul companiei
Sustinerea candidatului pe parcursul intregului proces de recrutare, precum si in perioada imediat urmatoare obtinerii postului
Referinta:   WCALTCR0116AR4910