Loc de munca ingrijire de persoane varstnice - Ref: WCSANGOW0715OM4855 full time
Domnul Adam (50 de ani, 80 kg si 170 cm) are nevoie de ingrijire. Seniorul este imobilizat la pat, se misca doar cu scaunul cu rotile, sufera de hipertensiune si depresie.Localizarea: Frankfurt nad Menem.
Responsabilitati:

In primul rand avut grija de bunastarea pacientului, facut de mancare, spalat, curatenie si calcatul rufelor. Ingrijitoarea il va ajuta in igiena intima, baie, mancare, acompanierea la vizitele medicale, ridicat din pat la scaun si invers.
agency:   GoWork.pl
Persoana de contact:   Otilia Matica-Szatkowska
Adresa Email:   otilia.matica-szatkowska@gowork.pl
Postat la:   23-07-2015
Valabil pana la:   22-08-2015
Domeniu:   Sanatate
Locatie:   -- STRAINATATE --
Tara:   Germania
Nivel experienta:   Liceu
Salariu:   Nespecificat
Durata:   Nespecificat
Observatii:   Cerinte :
cunostinte bune ale limbii germane
experienta in ingrijire
implicare si rabdare
fara dependente
carnet de conducere
Bonusuri:   Asiguram:
Salariatilor asiguram: cazare si mancare la locul de munca, transportul asigurat, asigurare
Referinta:   WCSANGOW0715OM4855