Loc de munca ingrijitoare persoane varstnice - Ref: WCSANGOW0715OM4844 full time
De ingrijit: Domnul Teodor, gradul III de invaliditate
Localizarea: in apropierea orasului Oldenburg
Starea de sanatate: Seniorul este dependent, este imobilizat la pat, se misca doar cu scaunul cu rotile. Are dementa si probleme de inghitit. Cateodata se somte pierdut si uita anumite lucruri.
Responsabilitati:
In primul rand conducerea casei: curatenie, spalat, calcat, cumparaturi, pregatit mancare.Ingrijitoarea va trebuie sa il ajute in timpul baii, imbracarii, dezbracarii, mersul la toaleta,schimbarea pampersului-chilotilor. De asemenea seniorul va trebui acompaniat la vizitele medicale.
agency:   GoWork.pl
Persoana de contact:   Otilia Matica-Szatkowska
Adresa Email:   otilia.matica-szatkowska@gowork.pl
Postat la:   16-07-2015
Valabil pana la:   15-08-2015
Domeniu:   Sanatate
Locatie:   -- STRAINATATE --
Tara:
Nivel experienta:   Liceu
Salariu:   Nespecificat
Durata:   Nespecificat
Observatii:   Cerinte:
Important este cunoasterea limbii germane la un nivel comunicativ. Experienta in domeniu si carnetul de conducere reprezinta alte atute. Ingrijitoarea trebuie sa fie nefumatoare
Bonusuri:   Asiguram:
Salariatilor nostri asiguram cazare si mancare gratuit, transport inspre si dinspre Germania de asemenea gratuit, salarii atractive, asigurare.
Referinta:   WCSANGOW0715OM4844