Online Marketing Specialist - Ref: WCISIP0115GO4750 full time
INOTEC PLUS este o companie specializata in dezvoltarea si implementarea de aplicatii web. Urmarim sa adaugam valoare clientilor nostri prin proiectele pe care le dezvoltam! Acesta fiind scopul, restul e placerea lucrului bine facut !

Despre pozitia de Online Marketing Specialist

Suntem in cautarea de noi membri pentru echipa noastra de marketing - persoane responsabile, proactive, dinamice si dornice de a se dezvolta profesional. Daca motivatia ta principala este dezvoltarea profesionala, te asteptam sa ni te alaturi.

agency:   Inotec Plus
Persoana de contact:   Geanina Olteanu
Adresa Email:   geanina.olteanu@inotec.ro
Postat la:   28-01-2015
Valabil pana la:   27-02-2015
Domeniu:   IT Software
Locatie:   Bucuresti
Tara:
Nivel experienta:   Experienta < 3 ani
Salariu:   Nespecificat
Observatii:   Ai nevoie de minte deschisa, proactivitate, simtul umorului, dar si sa:

• ai cel putin 3 ani de experienta in marketing online si cel putin 5 proiecte la activ (de preferat ecommerce)

• fii capabil de analiza SEO (Search Engine Optimization) la nivel avansat;

• UX/CRO (User Experience & Conversion Rate Optimization Analyst)

• fii cunoscator mediu online (social media, blogging, Facebook, Twitter, Google Adwords, Google Analytics, Google URL builder, E-mail Marketing etc.);

• ai deschidere catre informatie permanenta cu privire la instrumentele recent aparute in vederea optimizarii SEM (Search Engine Marketing), Display Advertising, Mobile Advertising;

• ai experienta in marketing online, comunicare si publicitate online;

• constituie avantaj: e-commerce, cursuri specializare / training-uri in domeniul marketing / comunicare / vanzari;

• ai cunostinte gestiune campanii Pay Per Click (PPC);

Responsabilitati:

• Analizeaza comportamentul online al clientilor pentru identificarea nevoilor si cerintelor acestora

• Creaza texte pentru newsletter, bannere, materiale de promovare, website;

• Administreaza si urmareste implementarea campaniilor de promovare prin SEO, SEM, Adwords, E-mail marketing,

• Marketing Online si PPC;

• Gestioneaza relatia cu colaboratorii pentru implementarea proiectelor de marketing online (agentii externe – web, marketing direct, Adwords);

• Strategii promovare site;

• Responsabil cu planificarea, analiza, implementarea strategiei de promovare online in scopul atingerii obiectivelor de marketing;

• Propune si implementeaza solutii care sa optimizeze prezenta online a companiei si a clientilor acesteia;

• Promovarea imaginii clientilor companiei si suport in relatia cu acestia.

Candidatul ideal:

• Esti atent la detalii este punctul tau forte

• ai gandire strategica de marketing;

• ai multa energie, iti place sa iei initiativa si sa lucrezi in echipa

• ai abilitati de coordonare, de organizare, de analiza si de sinteza a informatiilor

• ai studii superioare in marketing sau comunicare

• ai cunostinte bune limba romana si limba engleza

Iti garantam ca iti vom multiplica exponential cunostintele tehnice si pe cele de fussball.

Trimite-ne CV-ul tau pe adresa hr@inotec.ro daca vrei sa lucrezi intr-o companie in care parerea ta chiar conteaza!
Bonusuri:   Bonusuri
Referinta:   WCISIP0115GO4750