Operator Magazin Online - Ref: WCCOMOL0114DB full time
Responsabilitati

- Gestionarea corespondetei online (e-mail) si a documentelor interne si externe
- Procesarea, inregistrarea si centralizarea tuturor comenzilor primite de la clienti (online, telefonic, de pe retele de socializare)
- Procesarea produselor si emiterea facturilor in baza comenzilor primite
- Impachetarea coletelor si pregatirea pentru expediere a comenzilor conform facturilor/ avizelor
- Intocmirea avizelor de insotire a marfii si facturilor
- Verificarea conformitatii datelor introduse pe site cu datele din documentele primare
- Prelucrarea primara a datelor introduse precum si intocmirea de statistici si rapoarte de vanzari conform solicitarilor
- Furnizarea de informatii cu privire la disponibilitatea in stoc a produselor, conditii si modalitati de transport, informatii privind serviciile si produsele din portofoliul firmei; comunicarea cu clientii magazinului on-line
- Oferirea de consultanta clientilor atat telefonic, cat si prin e-mail si pe pagina de facebook.
- Urmarirea incasarilor;
- Inregistrarea in sistemul de gestiune a fluxurilor de marfa;
- Receptia marfii de la furnizori
- Etichetarea corecta a produselor;
- Introducerea de continut nou in magazin
agency:   Oblio Learning
Persoana de contact:   Dana Burghel
Adresa Email:   dana.burghel@obliolearning.ro
Postat la:   20-01-2014
Valabil pana la:   19-02-2014
Domeniu:   Comert
Locatie:   Bucuresti
Tara:
Nivel experienta:   Facultate
Salariu:   Nespecificat
Data incepere:   2014-1-20
Observatii:   - Bune cunostinte de utilizare a computerului - cunostinte MS Office (Excel, Outlook, Word) si internetului
- Cunostinte minime de contabilitate primara si facturare;
- Buna cunoastere a limbii romane (vocabular si modalitati de exprimare, conceptie si redactare);
- Usurinta, claritate si coerenta in exprimare;
- Persoana ordonata si responsabila; comunicativa, flexibila, proactiva si dornica sa invete lucruri noi;
- Orientat catre nevoile clientului si atent la detalii;
- Experienta in domeniu poate constitui un avantaj
- Permis de conducere – avantaj.
- Cunostinte de limba engleza - avantaj
Bonusuri:   Salariu fix + bonus conform cu performantele
Oportunitati de dezvoltare profesionala
Referinta:   WCCOMOL0114DB