Software Tester / QA Engineer - Ref: WCISIP0115GO4746 full time
Descriere job

Descrierea Companiei:
INOTEC PLUS este o companie specializata in dezvoltarea si implementarea de aplicatii web. Urmarim sa adaugam valoare clientilor nostri prin proiectele pe care le dezvoltam! Acesta fiind scopul, restul e placerea lucrului bine facut !

Despre pozitia de Software Tester / QA Engineer
Suntem in cautarea de noi membri pentru echipa noastra de dezvoltatori web - persoane responsabile, proactive, dinamice si dornice de a se dezvolta profesional. Daca motivatia ta principala este dezvoltarea profesionala si esti familiarizat cu metodele de testare ale unei aplicatii software, te asteptam sa ni te alaturi.

agency:   Inotec Plus
Persoana de contact:   Geanina Olteanu
Adresa Email:   geanina.olteanu@inotec.ro
Postat la:   16-01-2015
Valabil pana la:   15-02-2015
Domeniu:   IT Software
Locatie:   Bucuresti
Tara:
Nivel experienta:   Facultate
Salariu:   Nespecificat
Durata:   Nespecificat
Observatii:   Cerinte:
Ai nevoie de minte deschisa, proactivitate, simtul umorului, dar si de:
• Experienta anterioara in testare (testare manuala si automata)
• Intelegerea etapelor din dezvoltarea aplicatiilor web
• Atentie la detalii
• Atitudine proactive

Responsabilitati:
• Elaborarea si implementarea planurilor de testare;
• Identificarea etapelor, scenariilor si metodelor de testare;
• Supravegherea calitatii aplicatiilor;
• Identificarea problemelor intalnite in procesul de testare si prevenirea acestora;
• Mentinerea comunicarii cu coordonatorii de proiect;
• Elaborarea de rapoarte interne periodice privind calitatea aplicatiilor;

Candidatul ideal:
• Atitudine proactiva
• Student sau absolvent al unei facultati de profil informatic constituie avantaj
• Cunostinte minime PHP constituie un plus

Iti garantam ca iti vom multiplica exponential cunostintele tehnice si pe cele de fussball.
Bonusuri:   Bonusuri
Referinta:   WCISIP0115GO4746