Voluntar Let s Do It Romania - Specialist Programator Java  - Ref: WCNONVIZ1113AC contract / project-based
Responsabilitati:
- Dezvoltare de software in tehnologiile cerute,
- Modificarea si/sau adaugarea de functionalitati la aplicatiile existente conform specificatiilor,
- Se asigura ca rezultatele programarii sunt in concordanta cu cerintele functionale si operationale ale solutiei, cum ar fi performanta functionala, compatibilitatea,securitatea si respectarea reglementarilor,
- Revizuieste si scrie documentatie pentru liniile de cod create, aplicatii, instructiuni,
- Executa unit-test pentru codul dezvoltat.
company:   Viitorul in zori
Postat la:   28-11-2013
Valabil pana la:   28-12-2013
Domeniu:   Non-Profit/Voluntariat
Locatie:   Bucuresti
Tara:
Nivel experienta:   Experienta < 3 ani
Salariu:   Nespecificat
Data incepere:   2013-11-28
Durata:   Nespecificat
Observatii:   Cerinte
Tehnice:
- Experienta in dezvoltare: Java EE, EJB, ORM,
- Studii superioare (Automatica, Electronica, Cibernetica, Matematica)
- Tehnologii web si web design (HTML, CSS, JavaScript),
- Abilitate de lucru cu Eclipse,
- Metodologii standard de dezvoltare.
Abilitati:
- Spirit analitic
- Engleza, nivel mediu - avansat
- Seriozitate si implicare
- Inovator, dornic de a rezolva probleme complexe
- Spirit de echipa
- Dorinta de perfectionare.
Bonusuri:   Alaturi de noi vei avea:
- Oportunitatea de a lucra cu un colectiv tanar si dinamic,
- Adeverinta de practica din care sa reiasa activitatea desfasurata,
- Program de lucru flexibil,
- Participarea in cadrul programelor asociatiei,
- Oportunitatea de a invata lucruri noi,
- Interactiunea cu specialisti din diverse domenii,
- Posibilitatea de a-ti expune ideile si de a le pune in practica,
- Oportunitatea de a participa la cursuri de formare utile, teambuilding-uri sau workshop-uri.

Trimite CV-ul la adresa recrutare@letsdoitromania.ro cu subiectul "Voluntar Specialist Programator Java" si intra in echipa.

Numai candidatii selectati vor fi contactati.
Referinta:   WCNONVIZ1113AC