Voluntariat-Marketing Assistant - Ref: WCISSS0714IR4719 practica/voluntariat
Cautam o persoana care sa indeplineasca un rol foarte important in echipa de voluntari DevAcademy (www.devacademy.ro ) - cel de Marketing Assistant.

Esti pasionat/a de mediul online?
Iti place sa lucrezi intr-o echipa organizata si plina de viata?
Esti o persoana creativa, cu multe idei ?
Cunosti informatii cu privire la manangementul timpului?
Cunosti tot ceea ce inseamna pachetul Microsoft Office, Google Docs, Facebook si Twittter ?

Responsabilitati

Te vei asigura ca strategia de comunicare sa fie bine pusa la punct si te vei ocupa de implementarea acesteia
Vei fi responsabil pentru promovarea in Social Media, prin intermediul canalelor online, Facebook, Twitter, YouTube, Bloguri etc.
Vei veni cu idei de campanii de promovare si vei participa la implementare
Vei participa la conferinte/intalniri de networking

Postat la:   21-07-2014
Valabil pana la:   20-08-2014
Domeniu:   IT Software
Locatie:   Bucuresti
Tara:
Nivel experienta:   Facultate
Salariu:   Nespecificat
Data incepere:   2014-8-1
Durata:   Nelimitat
Observatii:   Ce ne dorim de la tine?

Sa dispui de timp liber(minim 2-3 ore/zi) si sa vrei sa-l utilizezi investind in dezvoltarea ta profesionala si personala
Sa fii puternic interesat/a de comunicare si promovare in mediul online si sa fi fost implicat/a in cel putin un proiect in care sa fi desfasurat activitati similare
Sa cunosti unele ca Microsoft Office, Google Docs, Facebook, Twittter.
Bonusuri:   Ce iti oferim?

Un cadru in care sa experimentezi, sa inveti, sa faci parte dintr-o echipa
Profesionalismul si experienta noastra anterioara in dezvoltarea proiectelor
Oportunitatea sa contribui la crearea unei comunitati de excelenta in programare.
Posibilitatea sa faci parte de la inceput dintr-o echipa ce sustine un proiect de invatare.

Asteptam aplicatia ta pe adresa joinus@devacademy.ro !
Echipa DevAcademy
Referinta:   WCISSS0714IR4719